Szkolenia

Program szkoleniowy Diagnoza e-uzależnień w szkole (DES)

Zapraszamy kadrę pedagogiczną szkół publicznych do udziału w bezpłatnym programie szkoleniowym pod nazwą Diagnoza e-uzależnień w szkole (DES). Program będzie prowadzony zdalnie (on-line) przez Fundację Praesterno na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. 

Program DES opiera się na najnowszej wiedzy z zakresu problematyki uzależnień behawioralnych, wiedzy na temat czynników chroniących i czynników ryzyka w uzależnieniach behawioralnych (ze szczególnym uwzględnieniem e-uzależnień), przedstawia wiodące strategie profilaktyczne wykorzystywane do zapobiegania tym uzależnieniom, poszerza umiejętności wykorzystywania dialogu motywującego w diagnostyce i profilaktyce uzależnień behawioralnych. 

Szkolenie obejmuje 23 godziny zajęć warsztatowych. W jego skład wchodzą cztery czterogodzinne sesje i końcowa sesja pięciogodzinna. Dodatkowym elementem jest dwugodzinny blok wykładowy udostępniony w formie nagrania wideo umieszczonego w internecie. Pierwsza sesja szkoleniowa planowana jest na 20 listopada br.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Szczegółowy opis programu, harmonogram oraz link do formularza zgłoszeniowego znajdują się na stronie www.praesterno.pl/des

Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom Logo

Zostaw swój komentarz

Pasek dostępności