Archiwum: aktualności

Stypendia na reportaże o uzależnieniach – termin zgłoszeń to już tylko 5 dni!

W 2023 roku Fundacja Inspiratornia już po raz piąty realizuje projekt mający na celu promocję rzetelnej wiedzy na temat zaburzeń psychicznych z obszaru uzależnień behawioralnych. Dziennikarze, którzy wezmą w nim udział otrzymają również  wsparcie opiekunów-tutorów, wśród których znajdą się:  Mariusz Szczygieł i Remigiusz Grzela oraz Maja Ruszpel (opiekun merytoryczny).

W tym roku zaplanowano stypendia na realizację 5 reportaży.

Zgłoszenia do udziału w projekcie należy nadsyłać za pomocą formularza Google.

Chętni proszeni są o zaproponowanie jednego (lub kilku) tematów proponowanego reportażu, a także opisanie swojego dotychczasowego doświadczenia zawodowego oraz informacji, gdzie planują opublikować reportaż.

Po przeprowadzeniu rekrutacji i analizie zgłoszeń, Fundacja Inspiratornia wybierze 5 osób, które będą następnie uczestniczyć w projekcie – tym samym każda z nich otrzyma stypendium w wysokości 3240 zł. O decyzji zostaną poinformowani drogą e-mail.

– W przypadku tego projektu bardzo istotną kwestią jest tematyka proponowanych prac. – mówi Maja Ruszpel, opiekunka merytoryczna – Projekt koncentruje się bowiem wokół uzależnień czynnościowych, do których zalicza się m.in.: problemowe zaangażowanie w pracę, kompulsywne zachowania seksualne, uzależnienie od hazardu, zaburzenia uprawiania gier komputerowych, etc. Przed zgłoszeniem tematu, warto więc zapoznać się z pracami, które powstały w latach 2018 -2022 (znajdują się one w zakładce „Stypendia dla dziennikarzy” na stronie www.fundacja-inspiratornia.pl).

 

Chętnym do udziału w projekcie, Fundacja Inspiratornia zarekomenduje najnowsze badania naukowe oraz ekspertów zajmujących się daną tematyką. Fundacja prowadzić  będzie również konsultacje – zarówno na etapie zgłoszeń, jak i realizacji. Dlatego, jeszcze na etapie rekrutacji, dziennikarze mogą przesyłać wszelkie pytania związane z podejmowanym tematem na adres majaruszpel@gmail.com.

Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom Logo

Maja Ruszpel

Terapeutka uzależnień, profilaktyk, publicystka.
Fundacja Inspiratornia
telefon 606 662 355

Zostaw swój komentarz

Pasek dostępności